ТЕКСТА ПРОДЪЛЖАВА ПОД РЕКЛАМАТА
Начало Новини Сензационният тийнейджър Жоао Феликс контузи глезена си

Сензационният тийнейджър Жоао Феликс контузи глезена си

Досега през сезона 19-годишният Жоао Феликс беше светлия лъч в иначе анемичната атака на Атлетико Мадрид

0
40
Жоао Феликс
Жоао Феликс

След допълнителните прегледи стана ясно, че Феликс ще изкара две-три седмици почивка извън терена.

Жоао Феликс се контузи, но положението не е толкова тежко, колкото се опасяваха първоначално в Атлетико Мадрид. Сензационният тийнейджър ще отсъства няколко седмици, след като напусна терена накуцвайки в 78-ата минута на равенството 1:1 срещу Валенсия. Отначало треньорът Диего Симеоне получи информация за много сериозна контузия. Но след допълнителните прегледи стана ясно, че има леко разтежение в глезена. Степента на пораженията предполага две-три седмици почивка за Феликс.

Досега през сезона 19-годишният Жоао Феликс беше светлия лъч в иначе анемичната атака на „дюшекчиите“. Той вкара два гола и подаде за още един. Като цяло отборът е вкарал само три гола в последните си шест мача, като в четири от тях не порази вратата на съперника. Заради контузията Феликс ще пропусне двубоя от Шампионска Лига срещу Байер Леверкузен. А също мачовете срещу Атлетик Билбао, Алавес и Севиля в Ла Лига. Очаква се да се върне през ноември в обратния мач срещу Байер Леверкузен.