Срещу Севиля си изкара петия картон през сезона и ще бъде наказан за гостуването на Ейбар.

Жерар Пике си изкара умишлено жълт картон в 85-ата минута на победата на Барселона с 4:0 над Севиля. Това беше петия му картон през сезона и ще бъде наказан за гостуването на Ейбар. Но ще бъде чист за дербито с Реал Мадрид след това. Следващия мач ще пропуснат още 20-годишният Роналд Араухо и Осман Дембеле, които получиха червени картони. Този на Араухо беше в дебюта му за каталунците. Болшинството фенове са убедени, че Пике действа преднамерено, когато изрита силно и далече, вече излязлата в тъч топка.

Това беше от така наречените тактически жълти картони, но те не винаги вършат работа. Добре известен е случая със Серхио Рамос в мача на Реал Мадрид срещу Аякс в Шампионската Лига. „Белите“ спечелиха с 2:1 като гост в първия мач и в заключителните секунди Рамос си изпроси жълт картон, за да пропусне реванша и да се изчисти за четвъртфинала. Но в реванша холандците спечелиха с 4:1 на „Сантяго Бернабеу“ и отстраниха Реал Мадрид. В случая с Жерар Пике това няма да се случи, защото става дума за мачове от първенството в Ла Лига.