Пике отпада от сблъсъка с ПСЖ заради коляното си

Този път Жерар Пике няма да отсъства три месеца, както от ноември 2020 насам в 24 мача

0
9

Пике вкара драматичен втори гол за Барселона в добавените минути на мача.

Жерар Пике
Жерар Пике от Барселона се държи за контузеното коляно по време на реванша в полуфинала за Купа на Краля срещу Севиля.
© Снимка от БТА.

Защитникът Жерар Пике го очаква нов период извън състава на Барселона, заради разтегнати връзки на коляното. Той пострада в победата с 3:0 над Севиля в реванша за Купата на Краля. Именно Пике вкара драматичен втори гол за своя състав в добавените минути на мача, за да го докара до продължения и краен успех в тях. Няма да играе обаче за каталунците срещу Пари Сен-Жермен в осминафинала в Шампионската Лига на 11 март.

През този сезон поради дълго отсъствие заради контузия, Жерар Пике има участие само в 15 мача с отбелязани два гола. Вчерашният му мач беше завръщане след дълго лечение на коляното и 34-годишният игра отлично през всичките 120 минути. Но заради почувстваната болка бе подложен на преглед днес и се установи новата му травма. Сега няма да отсъства три месеца, както от ноември 2020 насам в 24 мача. Но все пак няма да е на разположение за сблъсъка с Пари Сен-Жермен в Европа.

Тази публикация е валидна до 11:53 часа на 5.03.2022 година.