Ювентус ще зимува на върха с рекордни точки преди паузата

В първенството предстои почивка от три седмици и "бианконерите" ще зимуват на върха с рекордните 53 точки от 19 мача

0
32
Кристиано Роналдо и Пауло Дибала

Кристиано Роналдо е голмайстор на Серия А с 14 попадения

Кристиано Роналдо вкара два гола за Ювентус в победата с 2:1 над Сампдория и отбора постави нов рекорд за спечелени точки в Серия А преди зимната пауза. В първенството предстои почивка от три седмици и „бианконерите“ ще зимуват на върха с рекордните 53 точки от 19 мача. Наполи запази втората си позиция на девет точки от лидера, благодарение на двата гола на Аркадиуш Милик в победата с 3:2 над Болоня. На още пет точки след това е Интер на трето място.

Доста спорни моменти имаше в последната победа на Ювентус, като двата отбора вкараха по една дузпа, определени от видео асистент рефера. А накрая изравнителен гол на Сампдория бе отменен заради засада. С двете си попадения Роналдо вече има 14 в първенството и е начело на голмайсторската листа. Треньорът на гостите Марко Джампало обаче определи дузпата на Роналдо като подарък от съдията. А изравнителното попадение на Рикардо Сапонара е било редовно според треньора.