Йович се записа в историята на Бундеслигата

Йович стана най-младият футболист с отбелязани пет попадения в един мач от първенството на Германия

0
4

Младият сърбин бе в стихията си

Едва 20-годишният Лука Йович се записа в историята на Бундеслигата с отбелязаните пет гола в победата на Айнтрахт Франкфурт над Фортуна Дюселдорф. Йович стана най-младият футболист с отбелязани пет попадения в един мач от първенството на Германия. Постижението му бе регистрирано в успеха на неговия тим със 7:1 вчера. Знаменателно е, че това беше едва третия старт на футболиста като титуляр през сезона. А с негова помощ отборът му се изкачи над Байерн на шестото място.

Първият гол на Йович бе отбелязан с акробатичен изстрел от воле в 26-ата минута. После добави още един с много точен удар с едно докосване на топката. Сърбинът оформи хеттрика си десет минути след почивката. Последваха още два набързо отбелязани гола, за да обере овациите на феновете при замяната си. С това представяне Йович със сигурност си е гарантирал място в стартовия списък на треньора Адолф Хутер в следващия мача.