Договорът на Йесич Нганкам от Херта Берлин изтича в края на сезона и той още не го е подновил

0
7
Йесич Нганкам

Йесич Нганкам е роден в Берлин, но има и камерунски корени заради родителите си.

Байерн проявява интерес към 19-годишният нападател Йесич Нганкам от Херта Берлин. Той е роден в Берлин, но има и камерунски корени заради родителите си. Неговият договор изтича в края на сезона и той още не го е подновил, което привлича доста клубове. Талантливият атакуващ футболист дебютира в Бундеслигата, влизайки като смяна за 11 минути в победата с 3:0 над Хофенхайм в събота. С тази победа отборът се отдалечи на осем точки от зоната на изпадащите.

Това бяха първите минути на играча извън първенството на Регионална Лига Североизток. Във втория тим на Херта Берлин има 22 мача с 11 гола и 11 асистенции. Но му предричат успешна кариера и в елитния футбол. Борусия Мьонхенгладбах, Аугсбург, Нюрнберг, Санкт Паули и РБ Лайпциг също следят Йесич Нганкам. Ръководството на Херта Берлин ще направят всичко възаможно да го задържат при себе си с нов договор. Ако Байерн го вземе, Нганкам ще бъде пратен първоначално във втория отбор, който се състезава в Трета Лига.