Макото Хасебе с 250 мача в германската Бундеслига

Японският национал вече 11 години играе клубен футбол в германското първенство

0
59

Юбилеен мач за Хасебе

Японският полузащитник Макото Хасебе достигна кръглите 250 участия с екипа на германския Айнтрахт Франкфурт в Първа Бундеслига. За съжаление неговият отбор загуби с 0:3 от Аугсбург, като това беше първата загуба от началото на 2018 година. Хасебе, който вече в 11-ти сезон е в Германия, изигра пълни 90 минути в четвърти пореден мач. Но след негова грешка в позиционирането съперникът вкара втория си гол.

Хасебе дебютира в Бундеслигата през февруари 2008 година и има амбицията да достигне до 300 мача в лигата. С наближаването на Мондиал 2018 в Русия основната цел на Хасебе е да играе по-често и да навлиза в по-добра спортна форма. Неговият сънародник Юто Нагатомо смени клубовете си. След само две тренировки с новите си съотборници той дебютира за Галатасарай, но загуби в гостуването на Сивашспор с 1:2.