Вратарят на Бенвенто вкара гола за първата точка на клуба в Серия А

1
164

Исторически гол за играч на Беневенто – първи в Серия А

Вратарят Алберто Бриньоли влезе в историята на Беневенто като вкара гола за първата точка за клуба в Серия А. Неговият отбор губеше с 1:2 от Милан в мача в неделя, когато в добавените минути получи право на пряк свободен удар. Центрирането на Данило Каталди в наказателното поле беше перфектно и Бриньоли с плонж отклони топката в мрежата на съперника.

Така се стигна до драматичното равенство за новака в елита, който разбира се остава на последното място, но вече има една точка. В същото време триумфа за Бриньоли бе агония за Дженаро Гатузо, който не успя да запише победа в дебюта си като треньор на „нерадзурите“. След мача Гатузо промърмори, че е било по-добре да го намушкат с нож, отколкото отборът му да получи този изравнителен гол в 95-ата минута.