Видал се заяде с Реал Мадрид за трофеите им

Артуро Видал каза, че с видео асистент рефер, Реал Мадрид нямаше да спечели последните два трофея в Шампионска Лига

0
9

Чилиецът смята, че съдиите подкрепят Реал Мадрид

Артуро Видал, който от скоро е играч на Барселона, каза че с видео асистент рефер (ВАР), Реал Мадрид нямаше да спечели последните два трофея в Шампионска Лига. Чилиецът много бързо се включи във враждата между каталунци и мадридчани. Видал визира доста случаи, в които спорни съдийски решения помагаха на Реал Мадрид, включително неговия червен картон в реванша на четвъртфинала срещу Байерн през 2017 година.

Тогавашният сблъсък стигна до продължения след равенство 3:3 в общия резултат, като в тях Кристиано Роналдо вкара два гола и реши крайния изход. Но според Видал вторият от тези голове е бил от засада, която ВАР би хванал, ако се използваше. По време на миналогодшния полуфинал пък е имало чиста дузпа срещу Роберт Левандовски, направена от Серхио Рамос. Разсъжденията на Видал са по повод на вероятността от четвъртфиналите през този сезон на турнира да бъде въведена системата ВАР.