Треньорът на Борусия Дортмунд е пред уволнение

0
46

Борусия Дортмунд спечели само една точка в последните пет мача от Първа Бундеслига и се говори, че дните на треньора Петер Бош са преборени. В петък отборът загуби с 1:2 като гост на Щутгарт, като на практика единствената победа на тима в официален мач от септември насам бе срещу третодивизионния Магдебург за Купата на Германия.
Ужасна грешка и неразбирателство между вратаря Роман Бурки и защитника Марк Бартра даде шанс на съперника да открие резултата. След това Андре Шюрле пропусна да изравни от дузпа, но за негов късмет Максимилиан Филип бе най-съобразителен и довкара избитата от вратаря топка. Домакините обаче вкараха втори гол шест минути след почивката и спечелиха своята 16-та точка от 18 възможни на свой терен през този сезон.