Мюлер изпревари Филип Лам, който има 105 мача в турнира, а трети в класацията е Оливер Кан със 103.

Томас Мюлер се записа в историята на Байерн, като вече е едноличен лидер със 106 участия за клуба в Шампионската Лига. Той изпревари Филип Лам, който има 105 участия в елитния турнир. A трети в тази класация е Оливер Кан със 103 мача. Мюлер увенча рекордното си участие с гол в добавеното време, единадесет минути след влизането си в игра. Това попадение оформи класическата победа с 3:0 за баварците над Цървена звезда в първия им мач от групата.

Попадението на Томас Мюлер дойде след хитро изпълнение на пряк свободен удар от Тиаго. Нападателят сподели след мача, че винаги се стреми да отбележи гол без значение колко минути е на терена. До края на тазгодишната кампания в Шампионска Лига, Мюлер се надява да запише още участия и голове. По отношение на попаденията той не може да изпревари Роберт Левандовски. Но с участията си в Шампионска Лига засега е трудно да бъде задминат от някой от действащите в момента играчи на „червените“.