Борусия Дортмунд е без защитниците Мюние и Герейро

Тома Мюние беше титуляр във всичките 15 мача на отбора. А Рафаел Герейро е записал 11 участия

0
9

Треньорът Фабиен Фавре не знае кога двамата контузени играчи ще се върнат на терена.

Тома Мюние
Тома Мюние от Борусия Дортмунд във въздушен дуел със съперник от ФК Кьолн в мач от Първа Бундеслига.
© Снимка от БТА.

Люсиен Фавре даде информация за контузиите на крайните защитници Тома Мюние и Рафаел Герейро след загубата на Борусия Дортмунд с 1:2 от ФК Кьолн. Герейро не беше част от състава за вчерашния двубой заради контузия от победата над Клуб Брюж в Шампионска Лига. А Мюние трябваше да бъде заменен през второто полувреме вчера заради мускулна контузия. Треньорът не се ангажира да определи кога двамата контузени играчи ще се върнат на терена.

Специално за Тома Мюние ще стане ясна степента на контузията му след прегледа със скенер. За Герейро също не се знае дали ще бъде готов за игра срещу Лацио в Шампионска Лига в сряда. Двамата бранители досега през сезона бяха основни играчи в тима на „жълто-черните“. Мюние беше титуляр във всичките 15 мача на отбора във всички състезания. А Герейро е записал 11 участия, има един гол и четири асистенции на своята сметка.

Тази публикация е валидна до 11:56 часа на 29.11.2021 година.