Тиаго бе контузен в мача на Байерн за купата

Испанецът бе контузен от Бьорн Шлотке, който закъсня със шпагата си и изрита Тиаго в глезена

0
4

Може да пропусне дербито с Борусия Дортмунд

Тиаго контузи глезена си в 73-ата минута на победата на Байерн с 2:1 като гост на Рьодингхаузен за Купата на Германия. Новината е неприятна само седмица и половина преди дербито с Борусия Дортмунд. Испанецът бе контузен от Бьорн Шлотке, който закъсня със шпагата си и изрита Тиаго в глезена. Две минути по-късно потърпевшият бе заменен, а след края на мача си тръгна от съблекалнята на гостите с помощта на патерици.

Треньорът Нико Ковач сподели пред репортер, че се надява контузята да не е тежка, но изглежда зле за момента. Днес на Тиаго ще му бъдат направени изследвания и ще стане ясно колко време ще му трябва да се възстанови. Хасан Салихамиджич сподели пред „Кикер“, че контузията е много неприятна, защото Тиаго е изключително важен играч за Байерн. За своята груба интервенция Шлотке от Рьодингхаузен получи жълт картон от съдията.