Уникалните 75 паса на Тиаго Алкантара са рекордни, откакто този показател започна да се следи през сезон 2003-2004

Само за едно полувреме испанецът направи 75 подавания към съотборниците си.

Тиаго Алкантара
Тиаго Алкантара от Ливърпул спира пробива на Мейсън Маунт (вляво) от Челси.
© Снимка от БТА.

Тиаго Алкантара се нуждаеше само от 45 минути с екипа на Ливърпул, за да счупи рекорд във Висшата Лига. Той направи 75 подавания, което е повече от всеки играч на Челси в целия мач и повече от който и да е в рамките на 45 минути. Испанецът пристигна в петък от Байерн срещу 20 милиона паунда. И два дни по-късно дебютира в победата с 2:0 на „Стамфорд Бридж“. Садио Мане вкара двата гола за Ливърпул, а Андреас Кристенсен от домакините получи червен картон след намесата на ВАР.

Но звездата на шоуто беше Тиаго Алкантара, който влезе на терена през второто полувреме. Неговите 75 паса са рекордни в елита на английския футбол, откакто този показател започна да се следи през сезон 2003-2004. Но това не е изненадващо, след като през последните четири сезона с екипа на баварците, Тиаго не е падал под 91% точност на своите подавания. А в този период е правил средно по 82 подавания на мач към съотборниците си. Плеймейкърът умее да диктува играта и да променя темпото според ситуацията на терена във всеки един момент.

Тази публикация е валидна до 12:46 часа на 21.09.2021 година.