Расистки скандал и в мач от украинското първенство

Нервите на Тайсън от Шахтьор Донецк не издържаха, той отправи жест към обиждащите го фенове на Динамо Киев

19
Тайсън
Тайсън

Тайсън от украинският Шахтьор бе изгонен с червен картон заради реакцията си на расистките обиди.

Полузащитникът Тайсън от украинският Шахтьор Донецк бе изгонен с червен картон заради реакцията си на расистките обиди, които получи от публиката. Това се случи в 77-ата минута на домакинската победа над Динамо Киев с 1:0. Нервите на Тайсън не издържаха, той отправи жест към феновете на гостите и изрита топката към тях. Бразилците Тайсън и Дентиньо бяха хванати от камерата да напускат терена в сълзи.

Но веднага след подновяването на играта Тайсън получи червен картон за действията си. От ръководството на Динамо Киев обявиха, че не толерират расизма, но не се нахвърлиха срещу своите фенове. Клубът ще съдейства на футболните власти в страната за разследването, което ще направят. След като бъдат намерени виновниците, Динамо Киев обещава да не ги допуска повече на мачове на отбора. Съвсем наскоро имаше подобен случай с Марио Балотели от Бреша. Заради обиди към него от фенове на Верона, клубът бе наказан със затваряне на част от трибуните за следващия домакински мач.