Днес ще бъде изследвана контузията на глезена му, за който изглежда е изкълчен

Луис Суарес ще премине тестове на глезена си днес и може да не е на разположение на Барселона за четвъртфинала срещу Манчестър Юнайтед. Уругвайският нападател бе заменен в последните минути на победата с 4:1 над Реал Бетис в неделя. Преди това бе отбелязал своя 18-ти шампионатен гол. Общо 32-годишният нападател има 21 гола за каталунците във всички състезания през сезона. Отсъствието му ще се отрази на нападателната мощ на отбора.

Суарес трябваше да се присъедини към националния отбор на Уругвай за мача срещу Узбекистан. Но Барселона ще изчака резултатите от прегледа, за да реши дали да разреши на своя играч да играе за националния си отбор. Каталунският гранд ще играе на „Олд Трафорд“ на 10 април първият мач от четвъртфинала в Шампионска Лига, а шест дни по-късно е реванша на „Ноу Камп“. Победителят ще се изправи срещу Ливърпул или Порто в полуфинала.