Племенницата на Стрели Мамба от Падерборн почина в петък по време на мача с Байерн.

Племенницата на Стрели Мамба от Падерборн почина в петък по време на мача с Байерн. Детето е колабирало на трибуните на „Алианц Арена“ по време на мача. Опитите да бъде върнато в съзнание 14-месечното момиче са били неуспешни и е откарано веднага в болница. За съжаление не са успели да го спасят, като причината за смърта му не е обявена. От Падерборн настояха семейството да не бъде притеснявано в мъката му, след като и двата клуба изразиха съболезнованията си.

Стрели Мамба участва в мача до 53-ата минута, когато бе заменен заради контузия и се отправи директно към тунела за съблекалните. Неговата смяна Свен Михел беше напът да донесе точка за гостите с гола си за 2:2 в 75-ата минута. Но две минути преди края на мача Роберт Левандовски вкара втория си гол в мача. Той се оказа победен за баварците. С трите точки Байерн запази лидерската си позиция в Бундеслигата с една точка пред РБ Лайпциг.