Странни сцени в мач от Първа Бундеслига в понеделник

Началото на второто полувреме пък се забави, защото феновете хвърлиха на терена стотици рола тоалетна хартия

0
15

Странна дузпа и тоалетна хартия на терена

Играчите на двата отбора бяха върнати от съблекалните, за да се изпълни дузпата, с която Майнц поведе в победата с 2:0 над Фрайбург. Съдията Гуидо Уинкман бе дал последния съдийски сигнал за първото полувреме, когато видео асистент рефера (ВАР) го уведоми, че е имало игра с ръка в наказателното поле от страна на Марк-Оливер Кемпф от гостите. Затова играчите бяха върнати на терена и аржентинецът Пабло Де Бласис превърна в гол наказателния удар.

Началото на второто полувреме пък се забави, защото феновете хвърлиха на терена стотици рола тоалетна хартия. Простестът нямаше нищо общо с решението на ВАР. Той беше заради включването в програмата на Първа Бундеслига на мачове в понеделник вечер, което се прави за първи път в германския футбол през този сезон. Сред феновете има голяма съпротива срещу мачовете в работните дни от седмицата.