Той и негови съотборници от тима на Англия отнесоха много расистки обиди

Рахим Стърлинг призова за затваряне на трибуните на стадиона на Черна гора за зрители след расистките обиди към играчи на Англия. „Трите лъва“ спечелиха убедително квалификацията за Евро 2020 с 5:1 в понеделник. Но част от привържениците на домакините не спряха да обиждат на расова основа тъмнокожите играчи на гостите. Особено активни бяха маймунските звуци, насочени към Дани Роуз, при получаването на жълт картон от него в добавените минути.

Стърлинг, който отбеляза четвъртия си гол в двете квалификации за няколко дни, иска наказание за феновете на всеки отбор, които проявяват расизъм. Според него затварянето на трибуните ще окаже нужния ефект и след него феновете ще се замислят дали да вършат глупави неща. Всеки от тях обича футбола и иска да бъде на стадиона, за да подкрепя своя отбор. Но трябва да се научат и на уважение към съперника, дори когато се губи от него.