Шверчок изравни постижение на Вандерсон за Лудогорец

Полякът влезе като смяна на Клаудиу Кешерю и отбеляза трите си гола в рамките на седем минути

0
10

Шверчок влезе на терена и регистрира бърз хеттрик

Нападателят Якуб Шверчок вкара хеттрик в победата на Лудогорец със 7:0 над Крусейдърс в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Забележителното е, че 25-годишният поляк влезе като смяна на Клаудиу Кешерю и отбеляза трите си гола в рамките на седем минути. За 61 мача в Европа само двама футболисти на Лудогорец са отбелязали хеттрик.

Първият е Вандерсон, който на 2 август 2016 година се разписа три пъти за успеха с 4:2 над Цървена звезда в Белград в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Тогава мачът стигна до продължения и Вандерсон беше точен два пъти в първите седем минути от тях. Преди това той се беше разписал за 2:1 в 40-ата минута, но през второто полувреме домакините изравниха от дузпа чрез Луис Ибанес.