Играчът на Манчестър Юнайтед пострада трябваше да бъде изнесен на носилка с кислородна маска на лицето

0
13

Този път бранителят извади късмет

Левият бек Люк Шоу получи тежка контузия на главата в сблъсък с Дани Карвахал в мача между Англия и Испания от Лига на нациите. Играчът на Манчестър Юнайтед пострада в началото на второто полувреме и трябваше да бъде изнесен на носилка с кислородна маска на лицето. Това бе първото участие на 22-годишния бек от година и половина, като той впечатли и подаде за гола на Маркус Рашфорд в загубата с 1:2. За щастие скоро след мача самият Шоу сподели, че контузията му не е сериозна.

Инцидентът стана пред очите на клубния му мениджър Жозе Моуриньо, който бе на трибуната на „Уембли“. Но португалецът изпита облекчение да прочете в акаунта на Шоу в социалната мрежа, че играчът ще се върне скоро на терена. На него веднага му бе направен преглед със скенер и не бяха открити сериозни проблеми. Шоу е важен за „червените дяволи“ от началото на сезона. Това показва факта, че е участвал във всяка минута от четирите срещи на отбора досега във Висшата Лига.