Шотландия с най-тежката загуба у дома от 45 години

Това бе четвъртата загуба на Шотландия в пет мача под ръководството на Алекс Маклийш, който замени Гордън Стракан

0
4

Слабо начало на новия треньор Маклийш

Белгия нанесе най-тежката домакинска загуба на Шотландия от 45 години насам, спечелвайки с 4:0 над „Хемпдън Парк“ вчера. Ромелу Лукаку и Еден Азар дадоха преднина на гостите през първото полувреме, а след почивката Мичи Батшуай вкара още два гола. Така шотландците записаха най-голямото си поражение от февруари 1973 година, когато Англия ги разби с 5:0. Белгия доминираше напълно на терена, но грешки на отбраната на съперника помогнаха за по-лесно отбелязване на головете.

За слабото представяне на Шотландия говори и статистиката, че отборът спечели първия си корнер чак в 84-ата минута. При първият гол на гостите, Джон Макгин лесно загуби топката, а при третото попадение Чарли Мългрю подари топката на съперника. Преди последното попадение Райън Джак загуби топката в средата на терена. Това бе четвъртата загуба на Шотландия в пет мача под ръководството на Алекс Маклийш, който замени Гордън Стракан след провала за класиране на Мондиал 2018.