Рекорда му отива на Рамос

Серхио Рамос от Реал Мадрид подобри негативен рекорд в Шампионската Лига, след като получи своя 37-ми жълт картон в победата над Пари Сен Жермен. Досега защитникът бе наравно с Пол Скоулс от Манчестър Юнайтед. Но вече е едноличен рекордьор по официални предупреждения в елитния европейски турнир. Рамос бе санкциониран в 78-ата минута от съдията Феликс Брих.

Този негативен негов рекорд помрачи малко иначе позитивната вечер за „белите“, които са на четвъртфинал след общ резултат 5:2 от двата мача с парижани. Но Рамос е известен с по-грубата си игра и дисциплинарните проблеми. В края на миналата година постави рекорд и в Ла Лига, след като му бе показан 19-ия жълт картон.