Агуеро изрази бурно несъгласието си със замяната му, а Гуардиола го възпря с ръка на гърдите му.

Серхио Ауеро влезе в остра размяна на думи с мениджъра Пеп Гуардиола, когато бе заменен в 66-ата минута на равенството на Манчестър Сити с Тотнъм. Агуеро бе вкарал за 2:1 за своя отбор, но бе заменен с Габриел Жезуш десет минути след изравняването на резултата от „шпорите“. Агуеро изрази бурно несъгласието си със замяната му, а Гуардиола го възпря, като сложи ръка на гърдите му. Асистентът Микел Артета раздели двамата, слагайки край на спора.

За Серхио Агуеро това бе първи старт като титуляр, след като срещу Уест Хям влезе от резервната скамейка. Той е водещ голмайстор на „гражданите“ за всички времена. Но очевидно според неговия бос в момента не е в най-добрата си форма. Ходът на Гуардиола с пускането на Жезуш можеше да се отплати, когато в добавените минути той вкара трети гол. Но след преглед с ВАР попадението бе отменено заради игра с ръка на Емерик Лапорт. Отново Манчестър Сити бе ощетен в мач срещу Тотнъм от системата ВАР, както беше в мача им от Шампионска Лига.