Ройс вкара своя гол номер 100 в Първа Бундеслига

Германският нападател постави началото с гол срещу Майнц през 2009 година, когато още бе играч на Борусия Мьонхенгладбах

0
7

Ройс стигна най-сетне до юбилейното си попадение

Марко Ройс вкара своя гол номер 100 в Първа Бундеслига в победата на Борусия Дортмунд с 4:1 над РБ Лайпциг в неделя. Гостите поведоха с попадение на Жан-Кевин Огюстен още в 31-ата секунда. Но още до почивката бе направен пълен обрат с попадения на Махмуд Дауд, автогол на Марсел Сабицер и попадение на дебютанта Аксел Витсел. В добавените минути накрая на мача 29-годишният Ройс постави черешката на тортата след извеждащ пас на Джейдън Санчо.

Германският нападател постави началото с гол срещу Майнц през 2009 година, когато още бе играч на Борусия Мьонхенгладбах. През 2012 година се върна в клуба от детството си и започна да бележи за него. Макар да бе преследван от контузии, той много често бе основна част от успеха на „жълто-черните“. Най-резултатният му сезон досега беше 2013-2014, когато вкара 16 шампионатни гола. Ако не отсъстваше толкова често заради травми, може би досега щеше да има доста повече отбелязани голове.