Германският национал е възстановен напълно и може да играе 120 минути, ако трябва

Марко Ройс
Марко Ройс

Марко Ройс се завърна след контузия в състава на Борусия Дортмунд срещу Аугсбург в петък и се очаква да бъде титуляр срещу Тотнъм в Шампионска Лига. Лидерът в Бундеслигата има непосилната задача да заличи пасив от 0:3 след загубата на „Уембли“ в първия мач на осминафинала. Германският 29-годишен национал Ройс не е загубил надежда, че може да се случи чудо в реванша. Той е готов да играе и 120 минути, ако се наложи, но да бъде направено невъзможното.

Треньорът Люсиен Фавре е лишен от някои важни играчи, но завръщането на Ройс е бонус за него. Той е доволен, че крилото се възстанови от контузията на бедрото си в точния момент. Без съмнение основната задача ще бъде да се отбележат голове, но Ройс напомня, че ще трябва да бъде намерен точния баланс между атаката и защитата. Защото един допуснат гол на собствен терен ще направи непосилна задачата на „жълто-черните“.