Роналдо е първият с 400 гола в петте топ първенства

За португалецът това бе пети гол в Серия А, които се добавят към 84 за Манчестър Юнайтед във Висша Лига и 311 за Реал Мадрид в Ла Лига

0
6

Португалецът с нов рекорд във футбола

Кристиано Роналдо стана първият играч с отбелязани общо 400 гола в най-добрите пет първенства в Европа. Но неговият юбилеен гол не бе достатъчен за победата на Ювентус в равенството 1:1 срещу Дженоа. За португалската звезда това бе пети гол в Серия А, които се добавят към 84 за Манчестър Юнайтед в английската Висша Лига и 311 за Реал Мадрид в испанската Ла Лига. Никой друг футболист няма такъв общ сбор от голове в Англия, Испания, Италия, Германия и Франция.

Роналдо изведе „бианконерите“ напред в резултата в 18-ата минута, но грешка в защитата позволи на Даниел Беса да изравни и да сложи край на серията на гранда от 10 поредни победи във всички състезания. Треньорът Масимилиано Алегри обвини своите играчи, че са се пазили за мача от Шампионска Лига срещу Манчестър Юнайтед във вторник. Според думите на боса на пресконференцията, отборът му е играл на ниво само десетина минути.