Ромелу Лукаку изравни постижение на бразилеца Роналдо в Серия А

Двата гола на Ромелу Лукаку срещу Болоня обърнаха резултата в последните 15 минути и донесоха победата за Интер с 2:1

0
9
Ромелу Лукаку

Лукаку вече има 9 гола за Интер и стана първият с толкова попадения в първите 11 мача в Серия А.

Ромелу Лукаку вече има девет гола с екипа на Интер и стана първият с толкова попадения в първите 11 мача от сезона в Серия А след бразилеца Роналдо през сезон 1997-1998. Двата гола на белгиеца срещу Болоня обърнаха резултата в последните 15 минути и донесоха победата на „нерадзурите“ с 2:1. Интер е единственият отбор сред петте най-добри първенства в Европа, който е спечелил всичките си гостувания – шест на брой. Треньорът Антонио Конте бе извадил на терена срещу домакините най-младия състав (средна възраст 25 години и 266 дни) в Серия А от август 2015 година насам.

Ромелу Лукаку започна головата си серия в италианския футбол с попадение срещу Лече. После се разписа срещу Каляри и Милан. Последваха три мача от първенството без гол за него. Но вкара шест гола в последните четири мача – два срещу Сасуоло, по един срещу Парма и Бреша, за да завърши с два срещу Болоня. Лукаку остава длъжник на своя тим в Шампионска Лига. Може да се поправи още тази седмица в гостуването на Борусия Дортмунд в група F. Двата отбора са с по четири точки, съответно с три по-малко от Барселона и с три повече от Славия Прага.