Той има 9 гола в първите пет мача от първенството, което е постигнато чак през сезон 1967-1968.

Голмайсторът на Бундеслигата Роберт Левандовски вкара два гола за Байерн срещу ФК Кьолн в победата с 4:0 и изравни 51-годишен рекорд. Той има девет гола в първите пет мача от първенството. Това е постигнато само от Петер Майер от Борусия Мьонхенгладбах през сезон 1967-1968. Полският национален нападател Левандовски е голмайстор на германската елитна дивизия в четири от последните шест сезона.

Вчера той вкара още в 3-ата минута и с това попадение изравни рекорда на Карстен Янкер от сезон 2000-2001 с отбелязан гол във всеки от първите пет мача. Веднага след почивката Роберт Левандовски отново опъна мрежата на съперника. И вече има на свое име 11 гола от общо 18 отбелязани от Байерн във всички състезания през този сезон. Левандовски сам се отказа от шанса си да направи хеттрик, като преотстъпи изпълнението на дузпа на Филипе Коутуньо.