Искри прехвърчаха на терена в мача между Ливърпул и Евертън

Роберто Фирмино от Ливърпул и Мейсън Холгейт от Евертън влязоха в конфликт в 40-ата минута на двубоя за Купата на Англия, спечелен от „червените“ с 2:1. Играчът на „карамелите“ изблъска съперника зад рекламните пана в публиката. Освен това се твърди, че му е отправил обиди на расистка основа. Реферът Боби Медли се намеси да успокои двамата футболисти и в доклада си след мача е описал инцидента.

Четвъртият съдия Джон Мос също е видял добре случката и ще свидетелства. На пресконференцията мениджърът Сам Алърдайс отказа да коментира видяното и да сподели дали е говорил с Холгейт за неговите действия. След като има доклад от съдията, Футболната Асоциация ще разгледа случая и може да наложи наказание на бранителя на Евертън.