Рапид уволни треньора си преди мача в Лига Европа

Причината за отстраняването му бе четвъртата загуба в последните девет мача, допусната у дома с 0:2 от Санкт Пьолтен

0
6

Джерард не смята това за предимство

Австрийският Рапид Виена уволни поставения под натиск треньор Горан Джуричин само дни преди мача срещу Рейнджърс в Лига Европа. Причината за отстраняването му бе четвъртата загуба в последните девет мача, допусната у дома с 0:2 от Санкт Пьолтен. Напоследък Джуричин загуби подкрепата на феновете, след като направи обидни жестове към тях след победа с дузпи над нискоразреден съперник за Купата на Австрия. Клубният президент Михаел Крамер опита да помири двете страни, но сега реши, че е време да отстрани треньора.

Временно начело на отбора застават Томас Хикерсбергер и Мартин Бернхард, докато бъде избран нов треньор. По ирония на съдбата фаворит е Дитмар Кюбауер от Санкт Пьолтен, победата на чийто отбор стана причина за уволняването на Джуричин. Босът на шотландския тим Стивън Джерард не смята, че ситуацията в лагера на съперника е предимство. Защото понякога след уволнение на треньора, футболистите се изявяват по-добре, за да впечатлят наследника му.