Белараби е готов за завръщане на терена

Крилото Карим Белараби започна индивидуални тренировки само седмица, след като колабира по време на приятелски мач на Байер Леверкузен. Инцидентът с 28-годишния футболист се случи на полувремето в победата с 2:0 над Вуперталер на 24 юли. Отдава се на горещините в Германия. Белараби бе откаран веднага в болница и още на другия ден бе освободен да се прибере у дома.

В четвъртък се планира да участва наравно с останалите в тренировката и ако всичко е наред може да играе в неделя. Германският национал знае, че инцидента с него изглежда зле. Той изплаши много всички, защото припадането му приличаше на това на Абделах Нури от Аякс. При 21-годишният футболист обаче последиците бяха много по-тежки и се стигна до мозъчни увреждания. В контраст Белараби възвърна напълно съзнанието си след 30 минути и изследванията му не показаха обезпокоителни резултати.