След загубата на Хари Кейн и Сон Хюн-Мин, се контузи и Деле Али

Деле Али контузи бедрото си в драматичната победа на Тотнъм над Фулъм и проблемите пред мениджъра Маурисио Почетино се увеличиха. Не се знае колко дълго ще отсъства, което трябва да се изясни след прегледите тези дни. Английският национал бе заменен пет минути преди края на двубоя. Влезлият на мястото му Жорж-Кевин Н’Куду подаде към Хари Уинкс за победния гол в добавените минути. Трите точки бяха важни за „шпорите“ в борбата им за титлата, но загубата на Али е тежка.

Както знаем извън състава са още Хари Кейн и Сон Хюн-Мин, което оставя без офанзивни играчи тима на Почетино. Фернандо Йоренте бе пуснат в едно от редките си появявания на терена, като беше трагичен и вкара гол, но в собствената врата. Почетино се опитва да не се поддава на лошите новини и мисли мач за мач. Следващият двубой на Тотнъм е в четвъртък, когато е реванша срещу Челси в полуфинала за Карабао Къп. „Шпорите“ имат предимство от първия мач, в който спечелиха с 1:0.