Младокът не може да спре да вкарва голове

Американският 18-годишен нападател Джош Сарджънт вкара гол с първото докосване на топката в дебюта си в Бундеслигата. Той влезе като смяна в състава на Вердер Бремен и две минути по-късно, в 78-ата, с глава прати топката в мрежата на Фортуна Дюселдорф. По този начин оформи победата с 3:1 за своя отбор. Сарджънт по-рано през годината вкара и първия си гол за националния отбор на САЩ, в приятелския двубой срещу Боливия (3:0) на 28-ми май.

На световното първенство за младежи до 20 години през 2017-та Сарджънт вкара четири гола. А след това добави още три попадения на световното първенство за юноши до 17 години. За представителния тим на янките има два гола в шест участия, като първият бе в дебюта му, а вторият в приятелската среща с Перу (1:1) през октомври. Докато навърши 18 години на 20-ти февруари тази година, нападателят нямаше право да играе в първия състав на Вердер Бремен. През това време вкара седем гола в 12 мача за дублиращия отбор в четвъртото ниво на германския футбол.