Нотингам отстрани Нюкасъл с късна голова драма

За втора поредна година Нотингам Форест отстрани Нюкасъл в турнира зя Купата на Лигата

0
10

Три от всички голове паднаха в последните минути

Голът на Жил Диаш за победата с 3:1 на Нотингам над Нюкасъл отне на един комарджия печалба от 29 000 паунда. Със залог от един паунд той беше познал три от четири точни резултата в мачовете за Купата на Лигата вчера и му оставаше само Нотингам, за който бе посочил резултат 2:1. Но португалецът му отне шанса за печалба с попадението си дълбоко в добавеното от съдията време. За втора поредна година Нотингам отстрани Нюкасъл в този турнир.

Бившият играч на „свраките“ Дарил Мърфи изведе Форест напред в резултата във втората минута. Чак в 90-ата Хосе Саломон Рондон изравни. Но остана време за домакините да вкарат още два гола чрез Мати Кеш и Жил Диаш, за да продължат напред. Босът Рафаел Бенитес не се разтревожи много от загубата на Нюкасъл в турнирния двубой. В него повечето елитни отбори обикновено излизат на терена с дублиращия си състав, давайки почивка на титулярите. Но е факт, че „свраките“ още нямат победа през новия сезон.