Мьонхенгладбах спря серия от загуби срещу Дортмунд

Нико Елведи се разписа след две статични положения в бурните първи 32 минути на победата

0
9

Защитникът Нико Елведи стана герой с два гола за Борусия Мьонхенгладбах.

Нико Елведи
Нико Елведи (в средата) открива резултата с гол за Борусия Мьонхенгладбах в победата над Борусия Дортмунд в Бундеслигата.
© Снимка от БТА.

Защитникът Нико Елведи стана герой с два гола за Борусия Мьонхенгладбах в победата с 4:2 над Борусия Дортмунд в петък. „Жребчета“ се изкачиха на четвърто място и сложиха край на слабата серия в мачовете с „жълто-черните“. Елведи се разписа след две статични положения в бурните първи 32 минути, като така омаловажи двата гола за съперника на Ерлинг Холанд след подавания на Джейдън Санчо.

Алжирският ляв бек Рами Бенсебаини възстанови преднината на домакините след почивката, а Маркус Тюрам затвърди победата с красив гол с глава. Борусия Дортмунд е без победа в последните три мача и се смъкна на пета позиция, извън местата за участие в Шампионска Лига през следващия сезон. В контраст Борусия Мьонхенгладбах спечели 13 от възможните 15 точки от началото на календарната 2021 година. От април 2016 година отборът имаше 12 поредни загуби от „жълто-черните“, но тази серия вече е в историята.