Бразилецът контузи същото място докато бе с националния тим

Треньорът Томас Тухел смята, че бразилската звезда Неймар няма да може да играе за Пари Сен Жермен срещу Страсбург в сряда. Нападателят се звърна от националния отбор на Бразилия с проблем в десния адуктор. И в равенството 2:2 с Бордо вчера почувства болка на същото място. В 57-ата минута Неймар бе заменен, след като бе открил резултата и не му бе дадена чиста дузпа. След мача освен Неймар накуцваха още Анхел Ди Мария и Хуан Бернат.

Днес на Неймар ще му бъдат направени изследвания, но почти сигурно ще пропусне мача от междинния кръг. Тухел се надява бразилецът да се върне в състава за двубоя с Монпелие през следващия уикенд. Но е възможно футболистът да получи почивка и в този двубой. За да бъде готов за гостуването на Цървена звезда за последния мач от групата в Шампионска Лига. Париждани трябва да спечелят в Белград, за да си сигурни за класирането си на осминафинала, без значение какво ще стане в другия двубой между Ливърпул и Наполи.