Чарли Остин засегна феновете на съперника при излизането си от терена

Нападателят Чарли Остин от Саутхямптън получи наказание от два мача заради обидните жестове, които направи към феновете. Остин призна, че е показал среден пръст, когато е бил заменен. Това става през второто полувреме на домакинската загуба с 1:3 от Манчестър Сити. Мачът бе на 30-ти декември, а предзвикателните подвиквания от трибуните не са оправдание за действията на Остин в 68-ата минута. Отсъствието му ще бъде проблем за „светците“ в борбата им срещу изпадането.

Любопитно е, че не много подобни случаи водят до наказание за футболиста в случаите, когато действието му не е било санкционирано от съдията. Но изглежда Футболната асоциация на Англия има специално отношение към привържениците на Манчестър Сити. През 2013 година Джак Уилшър, тогава като играч на Арсенал, показа среден пръст на феновете на „гражданите“ в загубата с 2:4 на „Етихад“. Решението на футболните власти отново бе наказание за два мача, както е сега за Остин.