Милан е лишен от двама играчи за мача с Аталанта

Треньорът Дженаро Гатузо бе лишен в състава на Милан за мача от Серия А срещу Аталанта от Матия Калдара и Патрик Кутроне

0
7

Продължава възстановяването на Кутроне

Треньорът Дженаро Гатузо бе лишен в състава на Милан за мача от Серия А срещу Аталанта от Матия Калдара и Патрик Кутроне. Последният продължава да страда от контузия на глезена. Заради която вече пропусна двубоя срещу Каляри и мача от Лига Европа в средата на седмицата. Колкото до новия централен защитник Калдара, неговото отсъствие е предпазна мярка. Той игра 90 минути срещу Ф91 Дюделанж в четвъртък, но чувства умора в мускулите.

„Росонерите“ започнаха колебливо сезона със само една победа в три мача от италианското първенство. Единствената победа бе срещу Рома, когато Кутроне се включи от резервната скамейка и вкара драматичен победен гол в 94-ата минута. Определено неговото отсъствие се отразява негативно на отбора. Гатузо изисква от своите играчи да подобрят чувствително изявите си, защото и срещу скромния Дюделанж те спечелиха много трудно с 1:0.