Грийнууд посвети гола си вчера на починал приятел

През цялото си детство Грийнууд е играл срещу Уистън, който бе юноша на Манчестър Сити

0
8

Младата 19-годишна звезда се разписа в 21-ата минута на победата на Манчестър Юнайтед.

Мейсън Грийнууд
Мейсън Грийнууд (в средата) вкарва първия си гол в Шампионска Лига в мача на Манчестър Юнайтед срещу РБ Лайпциг.
© Снимка от БТА.

Нападателят Мейсън Грийнууд посвети първия си гол в Шампионската Лига на починалия в събота Джереми Уистън. Младата 19-годишна звезда се разписа в 21-ата минута на победата на Манчестър Юнайтед с 5:0 над РБ Лайпциг след извеждащ пас на Пол Погба. През цялото си детство Грийнууд е играл срещу Уистън, който бе юноша на Манчестър Сити до май миналата година, когато бе освободен.

По-рано през седмицата Мейсън Грийнууд събра с благотворителна инициатива 11 000 паунда за семейството на починалото момче. А сега коленичи и вдигна ръце към небето в негова памет след гола си във вратата на германския отбор. Снимката му придружена с текст бе публикувана в социалните медии и бе посрещната с одобрение от феновете. Резултатът вчера беше 1:0 до 74-ата минута с гола на Грийнууд, преди Маркус Рашфорд да отбележи хеттрик, а Антони Марсиал да вкара дузпа.

Тази публикация е валидна до 13:43 часа на 29.10.2021 година.