Голямата звезда на световния футбол Лионел Меси ще бъде част от състава на Аржентина по време на световните квалификации следващия месец. „Гаучосите“ ще имат нелеката задача да се изправят срещу Бразилия и Колумбия. Меси не е играл за националния тим от домакинската победа с 1:0 над Уругвай на 1-ви септември. В изминалите квалификационни мачове по-рано този месец, аржентинецът не взе участие, заради контузия и остана да се възстановява в Барселона. Меси се завърна в игра по време на мача срещу Депортиво Ла Коруня миналата седмица. Бе и ключов играч при победата на „каталунците“ над Манчестър Сити през седмицата.

„Гаучосите“ ще играят без защитника на Манчестър Юнайтед Маркус Рохо и халфа на Тотнъм Ерик Ламела. На тяхно място ще играят защитника на Сао Пауло Хулио Буфарини и халфа на Расинг Маркус Асуна.

Аржентина ще гостува на Бразилия в Бело Оризонте на 10-ти ноември, а пет дни по-късно ще домакинства на Колумбия в Сан Хуан. Във временното класиране, аржентинците са пети с актов от 16 точки. Съперниците им от Бразилия водят с 21 точки, а тимът на Колумбия е четвърти със 17 пункта. Само първите четири отбора от двугодишния квалификационен цикъл ще се класират автоматично за Световното първенство в Русия. Петият в крайното класиране ще срещне първите от зона Океания е решителен плейоф.

The following two tabs change content below.