Звездата на Барселона Лионел Меси постави поредния си рекорд с екипа на каталунците. Във вчерашната среща от Ла Лига, Барса победи Депортиво Ла Коруня с 4:0 като домакин. Аржентинецът вкара четвъртия гол в срещата и това го превърна в най-резултатният футболист за всички времена по отношение отбелязани голове на домашен терен в историята на Примера дивисион.

Меси притежава рекорда и за най-много попадения в Ла Лига като цяло, но с вчерашното си постижение има регистрирани 180 гола, отбелязани на „Ноу Камп“. Предишното постижение бе дело на нападателя на Атлетик (Билбао) Телмо Зара, който имаше 179 гола за „баските“.

В срещата с Депортиво, Меси се завърна в игра след като лекуваше контузия и дори пропусна световните квалификации на родината си Аржентина. Меси започна мача от пейката, но се появи в 55-та минута на мястото на Серхио Бускетс и само след три минути вкара и рекордния си гол.

The following two tabs change content below.