Аржентинската звезда е най-добрият подавач в света

Лионел Меси започна 2019 година с отбелязване на първия гол за Барселона в Ла Лига в четвърта поредна календарна година. Представянето му бе продължение на отличната форма от края на 2018 година. Върхът на изявите му в победата с 2:1 над Хетафе обаче не бе отбелязания гол. Аржентинецът показа своя гений с един от най-добрите пасове, които самият той е правил досега. Подаването му между шест играча на съперника изведе Луис Суарес сам срещу вратаря.

За нещастие уругвайският нападател не успя да завърши този пас с попадение, като удара му бе спасен от стража. Меси вече има отбелязани 16 гола през този сезон в Ла Лига и десет асистенции. Трябват му средно по 83 минути футбол, за да се разпише. Но факта, че е най-добрия подавач в света понякога остава скрит зад головете, които вкарва. В бъдеще, с напредване на възрастта му, той по-често ще играе дълбоко в полузащитата и ще раздава своите магически подавания.