Меси отбеляза стотния гол на Мондиала в Русия

В същото време той стана третият аржентински футболист, който е отбелязал гол на три различни световни първенства

0
33

Меси най-сетне се разигра на това световно първенство

Емблематично Лионел Меси стана автор на гол номер 100 на световното първенство в Русия, вкарвайки в 14-ата минута на мача с Нигерия. В същото време той стана третият аржентински футболист, който е отбелязал гол на три различни световни първенства. Другите двама са Диего Марадона, който гледаше от трибуната на стадиона в Санкт Петербург, и Габриел Батистута. След два мача без попадение, в които пропусна да вкара дузпа, Меси най-сетне се пробуди.

Поемането на топката с бедро преди отбелязването на гола бе от висока класа, а самото попадение бе реализирано с по-слабия му десен крак. Петкратният носител на „Златната топка“ е имал съществена роля в надъхването на своите съотборници по време на почивката между двете полувремена. Успехът на Аржентина с 2:1 изправя отбора срещу Франция в осминафинален мач. Двубоят е на 30 юни на стадиона в Казан.