Топката бе заложена пред наказателното поле и Меси я прати в горния десен ъгъл на вратата

Вчера Лионел Меси от Барселона стана първият играч от най-добрите пет първенства в Европа с над шест гола от фаул след сезон 2006-2007. Това е поредният рекорд, който аржентинската звезда постига. Топката бе заложена пред наказателното поле и Меси я прати в горния десен ъгъл на вратата на Серхио Асенхо. Голът му срещу Виляреал бе негов 42-ри във всички състезания през сезона. До края остават поне 11 мача и има всички предпоставки Меси да достигне до 50 попадения.

Иначе снощи каталунците успяха да стигнат до 4:4 в добавените минути. След гола на Меси в първите секунди от добавеното време се разписа и Луис Суарес три минути по-късно. С добавената точка отборът вече има осем аванс пред Атлетико Мадрид преди директния им сблъсък на „Ноу Камп“ в събота. Барселона все още е в борбата за требъл, защото ще играе финал за Купата на Краля срещу Валенсия, а в четвъртфиналите на Шампионска Лига играе срещу Манчестър Юнайтед.