Мауро Икарди подобри рекорд на Златан Ибрахимович за ПСЖ

Това бе десетият гол на Мауро Икарди за Пари Сен-Жермен след идването му под наем от Интер

0
28
Мауро Икарди

Икарди вече е футболистът с най-бързо отбелязани десет гола за отбора, като му трябваха 654 минути.

С попадението на Мауро Икарди за победата на Пари Сен-Жермен над Лил с 2:0, нападателят подобри рекорд на Златан Ибрахимович за клуба. Това бе десетият гол на Икарди за парижани след идването му под наем от Интер в началото на сезона. Той вече е футболистът с най-бързо отбелязани десет гола за отбора, като му трябваха 654 минути или малко над седем пълни мача. За сравнение на шведа Ибрахимович му трябваха 818 минути или повече от девет пълни мача за достигане до десет гола.

Мауро Икарди се надява да продължи впечатляващия си голмайсторски рекорд срещу Реал Мадрид във вторник на „Сантяго Бернабеу“. Ако аржентинецът помогне на парижани да спечелят в този сблъсък, те ще оглавят група А в Шампионската Лига. Треньорът Томас Тухел не се вълнува дали Ибрахимович ще бъде ядосан, че е загубил един рекорд. За него е по-важно Икарди да продължи да вкарва голове за отбора.