Защитникът Матс Хумелс вкара петия си гол за Борусия Дортмунд през сезона

0
7

Ерлинг Холанд вкара поне два гола в един мач за девети пъти през сезона.

Матс Хумелс
Защитникът Матс Хумелс (в ляво) от Борусия Дортмунд шутира покрай Юя Осако от Вердер Бремен в мача от Бундеслигата.
© Снимка от БТА.

Матс Хумелс вкара петия си гол за Борусия Дортмунд през сезона, което го направи най-резултатния защитник в Бундеслигата. В същото време той изравни своето най-добро постижения в един сезон. За последно той имаше пет гола преди десет години в сезон 2010-11. Ерлинг Холанд вкара поне два гола в един мач за девети пъти през сезона, което не беше постигано от никой играч на клуба досега в историята му.

Общо норвежкият нападател Ерлинг Холанд има повече от един гол в 13 от 36 мача или в една трета от участията си. А дузпата, която вкара в победата с 4:1 над Вердер Бремен, беше петдесетия му гол за „жълто-черните“ в 54 мача. Вчера за първи път през този сезон Борусия Дортмунд отбеляза три гола през първото полувреме. Отборът допусна гостите да поведат, но след това бързо направи пълен обрат. Освен Хумелс и Холанд се разписа още Джовани Рейна, за когото това бе четвърти гол през сезона и първи от далечно разстояние.

Тази публикация е валидна до 13:41 часа на 19.04.2022 година.