Парижани спечелиха полуфинала за Купа на Лигата, но загубиха бразилския си капитан до 13 февруари.

Пари Сен-Жермен загуби ключовия си футболист Маркиньос, който получи контузия в сряда срещу Стад де Реймс. Парижани спечелиха полуфинала за Купа на Лигата, но загубиха бразилския си капитан до 13 февруари. Ако тази дата се спази, той ще има само пет дни да се възстанови за гостуването на Борусия Дортмунд в Шампионска Лига. През тези дни ще има също мач срещу Амиен във френското първенство.

Преди да бъде заменен принудително в 71-ата минута заради контузия на бедрото, Маркиньос вкара първия гол за ПСЖ още в 9-ата минута. После автогол на съперник и попадение на заменилия го Танги Нианзу Куаси оформиха крайното 3:0. Треньорът Томас Тухел е оптимист, че 25-годишният Маркиньос ще бъде на разположение за гостуването в Германия. Ако може да го използва вероятно ще подреди на терена схема 4-4-2, в противен случай ще премине на по-сигурното 4-3-3.