Марибор е заплашен с глоба заради феновете си

УЕФА обвини Марибор за безредиците по трибуните с фенове на отбора по време на двубоя срещу Рейнджърс от Лига Европа в четвъртък

0
10

Мачът в четвъртък бе прекъснат за кратко

УЕФА обвини Марибор за безредиците по трибуните с фенове на отбора по време на двубоя срещу Рейнджърс от Лига Европа в четвъртък. Някои от привържениците на словенския клуб запалиха фойерверки, а други хвърлиха различни предмети на терена. Реферът Джонатан Лардо бе принуден за кратко да прекъсне двубоя през второто полувреме, за да събере хвърлените предмети около вратаря на шотландския тим Алан МакГрегър.

Случаят ще бъде разгледан на съвместно заседание на 27 септември от комисиите към УЕФА за контрол, етика и дисциплина. Ако обвиненията към Марибор бъдат потвърдени и доказани, то клубът ще получи сериозна финансова глоба. Иначе в игрови план, Рейнджърс на мениджъра Стивън Джерард продължи напред с общ резултат 3:1 след нулевото равенство на стадион „Людски врът“ в Марибор.