Автогол плюс пропусната и вкарана дузпа в един мач

Серхио Рамос ще иска да забрави загубата на Реал Мадрид от Севиля с 2:3, след като пропусна дузпа и си вкара автогол в мача. Кралският клуб бе в много променен състав заради контузията на Кристиано Роналдо и дадената почивка на доста други играчи. Мадридчани изоставаха с 0:2, когато получиха шанс да намалят от дузпа. Но ударът на Рамос прати топката в напречната греда. Шест минути преди края капитанът се опита да пресече една центрирана топка, но я отклони в собствената врата.

В оставащите минути гостите се хвърлиха отчаяно в атака и Борха Майорал намали, а в добавените минути Рамос се реваншира частично за слабия си мач с точно изпълнена втора дузпа. Но той по-скоро би искал да беше оставен също да почива както повечето титуляри. Реал Мадрид изостава на три точки от втория Атлетико Мадрид два мача преди края на първенството.